Máte podezření na vlhkost v souvrství ploché střechy? Nechte si ji změřit nejlepšími přístroji na trhu.
Současný charakter bytové výstavby lze bez nadsázky charakterizovat jako renesanci plochých provozních střech. Na většině objektů jsou dnes realizovány desítky střešních teras, velké plochy extenzivních i intenzivních vegetačních střech nebo jinak provozně využitých střešních ploch. Toto řešení plochých střech vyvolává požadavky na vyšší spolehlivost jejich hydroizolačních systémů, které musejí být zohledněny ve všech etapách stavebního díla – od návrhu, přes realizaci až po užívání.
Ve fázi návrhu stavby by požadavky na vyšší spolehlivost střešního pláště měly být zajištěny především dodržováním odpovídajících platných ČSN a dalších souvisejících předpisů (např. Pravidla pro navrhování a provádění střech).
Kromě technicky správného návrhu střešního souvrství nad hydroizolační vrstvou by měl projektant požadavky na vyšší spolehlivost střešního pláště zohlednit také předepsáním kvalitní, kontrolovatelné hlavní hydroizolační vrstvy s vyšší mechanickou odolností, tepelného izolantu s dostatečnou pevností v tlaku, a také odpovídající plnohodnotné pojistné hydroizolační vrstvy.
S výhodou lze rovněž do projektu využít vhodný systém detekce netěsností ve formě pasivního (např. signalizační vtoky, HUM-ID, atp.) nebo aktivního monitoringu (Intelligent flat roof). Při realizaci stavby je pro zajištění spolehlivé hydroizolační funkce vegetační a provozně využívané ploché střechy klíčové realizovat odpovídající ochranu hydroizolace proti mechanickému poškození a také provést kontrolu těsnosti hydroizolace před jejím zakrytím dalšími vrstvami.